تبلیغات
وبلاگ خبری پایگاه نیوز - نهایت آرامش با استفاده از حواس پنج گانه

وبلاگ خبری پایگاه نیوز
 


نهایت آرامش با استفاده از حواس پنج گانه

آیا می دانید در تمامی سالن ها و مراكزی كه خدماتی جهت آرامش بخشیدن به شما ارائه می شود، تنها از تمام حواس شما در این زمینه بهره می گیرند؟ آیا می دانید شما هم می توانید در منزل خودتان شرایطی فراهم كنید كه با كمترین هزینه به همین آرامش دست یابید و جوانی و تازگی و طراوت را به روح و جسم تان برگردانید؟ اگر شما جزء آن دسته از خانم هایی هستید كه معتقدند همین تغییر محیط باعث آرامش تان می شود و هزینه های گزاف این خدمات اصلاً برایتان مهم نیست كه هیچ؛ اما اگر اهل پس انداز هستید و ترجیح می دهید خودتان شرایط رسیدن به آرامش را برای خودتان مهیا كنید آن هم با صرف مقدار اندكی پول، پس با ما باشید و خواندن این مطلب را از دست ندهید.

حس بینائی: آنچه می بینید دقیقاً آن چیزی است كه از اطراف درك می كنید:
 

-حمام را تمیز كنید و آن را پاكیزه نگه دارید. قدم گذاشتن درون حمامی كثیف، نه تنها از استرس شما نمی كاهد، بلكه به استرس شما می افزاید.
-در گوشه ای از حمام، از لامپی كه دارای نور ملایمی است، استفاده كنید تا بتواند برای شما آرام بخش باشد.
-از شمع در حمام استفاده كنید. تأثیر آن واقعاً شگفت آور است. شمع آرام می سوزد و شعله ای لرزان و آرامش بخش دارد. بهتر است از شمع های عطری استفاده كنید تا احساسی به حواس شما اضافه شود.
-در محلی كه در معرض دید است، تصویر دلخواه و رویائی خود را قرار دهید.
-حمام را طبق سلیقه و دلخواه خود رنگ آمیزی كنید و دكور آن را بچینید. آن جا را تبدیل به محلی دوست داشتنی برای خود كنید.

حس بویائی: ما از رایحه ها تأثیر می پذیریم:
 

-بهترین منبع مؤثر بر ما شمع ها هستند. گرمای شمع به داخل مغز ما نفوذ می كند و می تواند تمامی افكار مزاحم روزانه و یا هفتگی ما را از ذهن پاك كند.
- می توانید شیشه ای از عطر گل های معطر تهیه كنید و آن را در اتاق قرار دهید تا همواره بوی خوش را استشمام كنید.
-حتی می توانید از خوش بو كننده های اتاق هم استفاده كنید.
-اگر حس بویائی شما كمی ضعیف است، می توانید از عطری قوی مانند اسپری های بدن استفاده كنید، البته به مقدار خیلی كم.
-برای رسیدن به آرامش از عطر سنبل، بابونه و یا فندق، برای تقویت روحیه از عطر شاه توت و برای سر حال آمدن و آرامش نیز می توانید از عطر آب پرتقال تازه استفاده كنید.

حس شنیداری: اجازه بدهید صداها باعث آرامش شما شوند:
 

آهنگ مخصوصاً اگر آن چیزی باشد که مورد علاقه ی شماست، تأثیر بزرگی روی روحیه شما می گذارد. برای این منظور می توانید از یک ام پی تری پلیر و یا سی دی پلیر ضد آب در حمام استفاده كنید. برای جلوگیری از انعكاس صدا در حمام و ایجاد مزاحمت، می توانید از دستگاهی استفاده كنید كه انعكاس آن را بر طرف كند و بتوانید تنهایی را احساس كنید.

حس چشائی: درست است، نوشیدن آب را فراموش نكنید:
 

-داخل یك لیوان بلور و یا یك لیوان پلاستیكی، قدری آب یخ ریخته و در حمام قرار دهید. آب سرد باطن شما را در برابر آب گرم قوت و نیرو می بخشد و اجازه می دهد كه شما در گرمای حمام گیج و سر در گم نشوید. آب سرد مدت زمانی را كه شما در حمام هستید، افزایش می دهد؛ زیرا بدن شما را خنك نگاه می دارد. در كنار آب می توانید از نوشیدنی مورد علاقه ی خود نیز استفاده كنید و آن را با قطعات شكلات، توت فرنگی و یا هر خوراكی لذت بخش دیگر همراه كنید.

حس لامسه: حس دوست داشتنی:
 

-معمولاً در حمام حس لامسه فراموش می شود. برای این كار می توانید از بالش مخصوص حمام استفاده كنید.
-حتی می توانید دستگاهی در وان تعبیه كنید كه هنگامی كه وان پر از آب است، حباب هایی را در آب تشكیل دهد تا همین حباب ها، بدن شما را به خوبی ماساژ دهند.
-روغن ها و وسائل حمام خود را به دقت انتخاب كنید، چرا كه هنگامی كه شما در آب غوطه ور هستید، انتخاب ها هم می توانند شما را گیج كنند و هم می توانند تسكین دهنده باشند.
-همیشه از برس بدنی استفاده كنید كه دارای دسته ی بلندی باشد تا كمترین زحمت را برای حركت به خود بدهید.
-از گلبرگ های گل رز استفاده كنید و آن ها را بین انگشتان خود بگیرید.
-گلوله های شیشه ای و یا تیله های رنگی كف وان بریزید و به آرامی كف پاهای خود را روی آن حركت دهید تا كف پاها ماساژ داده شود.
-بعد از اینكه حمام شما تمام شد، از یك لوسیون مرطوب كننده برای پوست خود استفاده كنید و مقداری عطر به فضای اتاق بزنید. لباسی بسیار نرم و كركی و یا از جنس ساتن و یا هر جنس نرم دیگری كه احساس می كنید حس خوبی به پوست شما می دهد تهیه كنید. بهتر است از حوله ای استفاده كنید كه تا حد ممكن نرم باشد.
اما ششمین حس را می توانید سلامت عقل بنامید. مطمئن شوید كه زمانی را كه به حمام اختصاص می دهید را به بهترین نحو از خودتان پذیرائی كنید. بهتر است نگران هیچ چیز نباشید، نه زمان، نه فرزندان و نه هیچ گونه سرگرمی اضافه. سبد زیبایی را برای نگه داشتن وسائل مورد نیاز خود در دكور حمام قرار دهید.
با انجام این كارها می توانید به سرعت استرس را از ذهن و زندگی خود بیرون كرده و از آنچه آرام انجام می پذیرد، لذت ببرید.
منبع: نشریه بانو شماره 32
طبقه بندی: بخش خواندنی ها، 
برچسب ها: نهایت آرامش با استفاده از حواس پنج گانه،  
نوشته شده در تاریخ شنبه 10 فروردین 1392 توسط مهرداد مؤذنی
طراح قالب : { معبرسایبری فندرسک}