تبلیغات
وبلاگ خبری پایگاه نیوز - پاسخ حزب الله در صورت حمله احتمالی اسرائیل فوری خواهد بود

وبلاگ خبری پایگاه نیوز
 
سید حسن نصرالله:
روزنامه الرای كویت سخنان سید حسن نصرالله دبیركل حزب الله در جمع برخی از گروه های لبنانی را منتشر كرد.
 روزنامه "الرای" كویت به نقل از "سید حسن نصرالله" دبیركل حزب الله كه در مجالسی ویژه آنها را بیان كرده، نوشت: هم اكنون گزینه های مناسبی برای پایان یافتن بحران سوریه و جنگ بین المللی كه در این كشور بروز یافته وجود ندارد وهیچگونه نتایج مثبتی از طرفین درگیر مشاهده نمی‌شود.

وی در ادامه با بیان اینكه هم اكنون شكاف بسیار عمیقی بین طرفین سیاسی و مذهبی نزاع كه در بین آنها "اهل سنت، شیعه، كُرد وعلوی ها" وجود دارد دیده می شود افزود رهایی از این امر خطرناك چندان آسان نیست.


براساس نوشته این روزنامه، "سید حسن نصرالله" با هشدار در خصوص كشیده شدن بحران سوریه به لبنان اظهار می‌دارد در صورت كشیده شدن بحران به لبنان اوضاع مسلمانان این كشور وخیم شده و احتمال طائفه گری وجود دارد.

سید حسن نصرالله همچنین ادامه می‌دهد لبنان هم اكنون به دوران جدیدی با اكتشاف نفت و گاز در این كشور وارد شده و به سمت شكوفایی وبهبودی اوضاع شهروندانش در حركت است.

"الرای" همچنین به نقل از دبیركل حزب الله می نویسد: سوریه به جایگاهی برای درگیری ملت ها در سطح اسلامی و غربی تبدیل شده كه در سطح اسلامی كشورهایی مانند "قطر، عربستان، تركیه، اردن، امارات"و...و در جهت غربی "روسیه، آمریكا، فرانسه، انگلیس، آلمان و رژیم صهیونیستی" حضور دارند.

نصرالله همچنین بحران سوریه را به معنای واقعی كلمه یك فاجعه می خواند واضافه می‌كند هم اكنون باب تمامی گزینه در سوریه باز است وتمامی این گزینه ها هم بد ونتایج آن بدتر است.

سید حسن نصرالله در جایی دیگر از سخنان خود تصریح كرد بحران سوریه تنها با مذاكره بین خود سوری ها محقق می‌شود ودر ادامه می افزاید سوری ها نباید منتظر تصمیم"پوتین" ویا "اوباما" در باره این كشور باشند.

وی همچنین تاكید كرد هم اكنون
مخالفان نظام سوری به تكفیری‌ها،اسلامگراها وسكولارها تقسیم بندی شدند.

دبیركل حزب الله لبنان همچنین به موضوع تجاوزهای اسرائیل هم پرداخته وگفته است در صورتیكه جنگنده های اسرائیل به هریك از مخازن سلاح حزب الله حمله كنند ،پاسخ حزب الله در این باره فوری خواهد بود.
طبقه بندی: بخش سیاسی، 
برچسب ها: پاسخ حزب الله در صورت حمله احتمالی اسرائیل فوری خواهد بود،  
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 18 اردیبهشت 1392 توسط مهرداد مؤذنی
طراح قالب : { معبرسایبری فندرسک}